Kontakt & öppettider

Hör gärna av dig till oss vid frågor eller funderingar, vi hjälper gärna till!

Kontaktuppgifter:
Adress: Förrådsgatan 11, 803 09 Gävle
Telefon: 026-51 02 50
E-post: info@industriprofil.net

Öppettider:
Måndag – Fredag: 07:00 – 17:00
Lördag – Söndag: Stängt

Hitta hit

Roland Hjelte – Delägare

VD, försäljningschef, inköp och marknad.
070-676 26 36
roland@industriprofil.net

Fritidsintressen

Egen träning i olika former, se på fotboll både lokal (Gefle IF) men även stora internationella matcher. Sedan trivs jag bra i vår stuga med gillar även resor.

Svag för

En kall öl när man fått längta efter den ett tag. Gillar även när människor överträffar mina förväntningar både i serviceyrken och inom idrott.

Rekommenderar ur vårt sortiment

Berkeley (google gärna) Tegera arbetshandskar samt Fristads arbetsbyxor generation Y.

Tony Sandmark – Delägare

Utesäljare
070-679 99 50
tony@industriprofil.net

Fritidsintressen

Bilar, skidåkning, resor, snickra på huset, umgås med familjen.

Svag för

Äldre VW och Porsche bilar.

Rekommenderar ur vårt sortiment

Berkeley profilkläder samt Turo Tailor kavajer.

Laila Hjelte – Delägare

Säljsupport, inköp-, showroom- personalansvar
070-318 02 51
laila@industriprofil.net

Fritidsintressen

Träning, umgås med vänner, resa och vara ute i naturen

Svag för

Lakrits och mina barn

Rekommenderar ur vårt sortiment

Så svårt att välja ut när vi har så vansinnigt mycket bra produkter. Fristads och Projobs arbetskläder samt Texstars justa design samt funktionsplagg från Craft

Mathias Woxlin

Utesäljare
070-741 75 74
mathias@industriprofil.net

Fritidsintressen

Träning i olika former. Följer mina döttrars olika aktiviteter som är fotboll, ridning och gymnastik. Sport i största allmänhet

Svag för

Glass och ostkrokar

Rekommenderar ur vårt sortiment

Berkeley klädkollektion

Marica Tellbro

Utesäljare
070-979 75 67
marica@industriprofil.net

Fritidsintressen

Löpning, träning.

Svag för

Allt ätbart.

Rekommenderar ur vårt sortiment

Droppsäkra termosmuggen från contigo.

Lars Rosén

Utesäljare
070-540 49 21
lars@industriprofil.net

Fritidsintressen

Olika former av träning är och har varit en stor del av mitt liv.

Svag för

Avnjuta en middag med något gott läskande och umgås med vänner.

Rekommenderar ur vårt sortiment

Vi har ju så många härliga och bra artiklar, men en av alla goa artiklar är stretch byxan från Texstar.

Åsa Sandin

Butikssäljare
070-539 15 90
asa@arneblom.se

Fritidsintressen

Att resa ute i världen samt vara ute på havet och åka båt på sommaren, gärna i Stockholmskärgård.

Svag för

Choklad, lakrits gott rött vin samt min familj.

Rekommenderar ur vårt sortiment

FP33 byxa som är i helstretch samt craftvästen bra skärning väldigt användbar året runt.

Elisabeth Von Wachenfeldt

Utesäljare
070-565 10 99
elisabeth@arneblom.se / elisabeth@industriprofil.net

Fritidsintressen

Familjen, resor speciellt Spanien, långa promenader i naturen.

Svag för

Konst, min familj, Hälsingland.

Rekommenderar ur vårt sortiment

Orrefors Kosta Boda, Georg Jensen samt övrigt i gåvosortimentet.

Rickard Brunzell

Utesäljare
073-375 00 31
rickard@industriprofil.net

Fritidsintressen

Matlagning, resor, golf, bastubad, gärna med isvak.

Svag för

Familjen så klart, avnjuter mer än gärna en god whisky eller ett gott rödvin.

Rekommenderar ur vårt sortiment

Plagg från Cutter & Buck samt skjortor från J.Harvest & Frost

Erica E Berglund

Backoffice/säljsupport.
erica@industriprofil.net

Fritidsintressen

Träna, resa, äta god mat och umgås med familj och vänner.

Svag för

Min dotter.

Rekommenderar ur vårt sortiment

Slub t-shirten från New wave som är modern, bekväm och luftig. Skulle jag bli lite frusen tar jag på mig hooden WC03 från Texstar.

Åsa Enmark

Backoffice/säljsupport.
enmark@industriprofil.net

Fritidsintressen

Kolonilotten och stallet.

Svag för

Sushi och lakrits - fast inte tillsammans.

Rekommenderar ur vårt sortiment

Fristads Kansas Gen Y Hantverkarjeans är jättesnygga. Ett par såna skulle jag vilja ha när jag påtar på kolonilotten i vår.

Sandra Höglund

Butikschef
sandra@industriprofil.net

Fritidsintressen

Att få vara i min trädgård och skörda bl.a mina egna tomater, gurka, vindruvor samt vara med mina barn.

Svag för

Efterrätter som gärna får innehålla choklad samt heminredning.

Rekommenderar ur vårt sortiment

Nimbus Harvard Polo, jätte härlig passform samt snygg

Janne Olin

Butikssäljare.
janne@industriprofil.net

Fritidsintressen

Allt som är roligt, familjeliv, kolla på deckare, sport underhållning, att vara ute och röra på sig och få frisk luft.

Svag för

Att tillaga och avnjuta god mat och dryck i glada vänners umgänge.

Rekommenderar ur vårt sortiment

Just nu gillar jag Berkeleys produkter jackor, tröjor och skjortor.

Veronica Söderman

Butikssäljare.
veronica@industriprofil.net

Fritidsintressen

Resor/upplevelser, fiske, träning och inredning.

Svag för

Polkagrisar, Sushi och min fina make.

Rekommenderar ur vårt sortiment

Texstar hoodie HC03 med hög krage och luva som håller färg och form tvätt efter tvätt, år efter år, prisvärd!

Sandra Åström

Butikssäljare
astrom@industriprofil.net

Fritidsintressen

Träning, speciellt skidor på vintern. Umgås med familj och vänner.

Svag för

Choklad

Simon Hägglund

Butikssäljare
simon@industriprofil.net

Fritidsintressen

Driver projektet Animals n stuff med två kompisar, umgås med vänner och familj

Svag för

Liverpool

Rekommenderar ur vårt sortiment

Vårat miljövänliga alternativ Cottover. Plaggen är certifierade av Svanen, GOTS och oeko-tex. All bomull är 100% ekologisk och fairtrade-certifierad

Mikael Eriksson

Packar upp varor, utkörningar samt jobbar med loggor och originalarbete. Är dataansvarig.
mikael@industriprofil.net

Fritidsintressen

Umgås med familjen och pysslar med datorer.

Svag för

Alltför tunga vikter.

Rekommenderar ur vårt sortiment

Fristads byxa 100457 rätt fickor bekväm och slitstark.

Carina Östensson

Tryckare
carina@industriprofil.net

Fritidsintressen

Familj, vänner, träning

Svag för

Sötsaker

Rekommenderar ur vårt sortiment

106 Kings t-shirt

Carina Hägglund

Ekonomiansvarig
hagglund@industriprofil.net

Fritidsintressen

Vår stuga i Idre, åker gärna skoter. Försöker hinna med att träna och gå på yoga. Umgås med mina vänner.

Svag för

Är svag för mina barn.